קפה קר בקיץ זה אחד המשקאות המרעננים והכיפיים ביותר שיש

תרכיז חליטה קרה היא חליטה קרה עם יחס קפה למים גבוה מאוד. יחס הקפה שאנחנו רגילים אליו הוא בכל מקום מחלק קפה אחד ועד 16 עד 20 חלקים מים. אנו קוראים לזה גם "חוזק". תרכיז חליטה קרה הוא לעתים קרובות 1:4 עד 1:8. זה ממש משקה קפה מרוכז והוא הרבה יותר חזק – ויש בו הרבה יותר קפאין – מאותה כמות של נוזל קפה לטפטף

איך לייצר את הקפה הזה טוב וטעים?

נוסחה פשוטה גרגרי קפה (בדרך כלל גס) + מים (טמפ' קרה או חדר) + זמן (8 עד 24 שעות) = הכי הרבה חליטה קרה

קפה בבישול קר קרה מיוצר בדרך כלל על ידי ספיגה של קפה במים במשך מספר שעות בטמפרטורת קרה או סביבה (חדר). חליטה איטית זו עם טמפ' נמוכה גורמת לטעם של חליטה קרה שונה מאוד מחליטה חמה של אותו סוג של פולי קפה: שוקולד עדין ופירות נימוחים עם חומציות נמוכה הם תווי טעם נפוצים.

חליטה קרה – או במקרים רבים בישול בטמפרטורת הסביבה – משתמשת בזמן, במקום בטמפרטורה כדי להבטיח מיצוי. חליטה קרה יכולה להימשך בין 8 ל-24 שעות, תלוי את מי שואלים ומה מטרת החליטה הקרה שלך.

אייס קפה פעם היה בעיקר מה שזה נשמע: קפה רגיל או אספרסו שמוסיפים לו קרח. זה לא היה – ואולי עדיין לא – נדיר לצפות בבריסטה שפשוט לוקח קצת קפה מחליטה של מכונה, וזורק לתוכו קצת קרח וקורא לזה "אייס קפה".

קפה "Flash chill" או "Flash brew" הוא חידוש שזכה לאחרונה לפופולריות בנושא אייס קפה. שיטות ה"פלאש" הללו נוקטות שני צעדים כדי להגביר את איכות הקפה הקר:

להפחית את היחס בין מים לקפה כדי לקחת בחשבון את תוספת הקרח שאחרת ידלל את הקפה, וכן
לקרר את הקפה החם מיד על ידי חליטה ישירות לתוך הכלי המלא בקרח.
חליטה קרה היא תהליך איטי לפרקי זמן ארוכים יותר. הוא שונה מקפה קר, שנרקח חם במיוחד כדי לאפשר שכבות נוספות של טעמים, ותרכובות קפה טבעיות אחרות, שאינן מופקות בחליטה קרה

העולם מתחלק ל3 סוגיי אוהבי הקפה הקר.

  1. קפה קר מבוסס קפה נמס ( לא אומר את דעתי בנושא חוץ מנחרה קלה של בוז)
  2. קפה קר מבוסס סינון קפה בעזרת דוחס קפה פרנץ׳ פרסר
להכנת קפה בסינון קר

3. קפה קר מבוסס מכונת קפה

נס קפה, או קפה גרגרים נמס, או קפה נמס, ולא משנה עם של עלית או של טסטר צויס כבודו במקומו מונח, (מונח נמוך מאוד) הוא פיתרון של קפה לא מעניין, שלא ממצה את הטעמים שקפה יכול לשקף.

קפה שמבוסס על french presser הוא פיתרון נחמד לכאלה שאין להם מכונת קפה, ואז הם צריכים בעצם לרכוש קפה טחון בעובי הרלונטי ולהרתיח את הקפה ולהמתין שהוא יתקרר ואו להכין את המיכל בחצי מכמות המיים לתת לקפה למצות את הטעם (המתנה של דקה דקה וחצי) ואז למלא את המיכל בקוביות קרח.

זה כבר קפה מליגה אחרת טעם של קפה טרי (כמה שקפה משקית יכול להיות טרי אחרי שהוא פתוח) מיצוי חזק ארומה נעימה.

אבל קפה כיפי אמיתי קפה קר זה קפה ממכונת אספרסו שמיצרת מנה של אספרסו כפול שנמזג טרי וישר על קוביות קרח, כך שבקלות הקפה מוכן הטעם חזק מהיר אפשר להוסיף כבר חלב קר חם או מוקצף והקוביות יודאו שעדיין יוצא קפה קר טעים ובעיקר משמח.

כדי להכין לעצמי קפה קר טוב אני עושה את שלושת הדברים הבאים

  1. מקרר את כוס הקפה שלי במקפיא, בכל רגע נתון יש לי 4 או 5 כוסות שממתינות בפריזר, (מקסימום אני משתמש בכוסות הללו (לונג בול) לבירה.
  2. מחזיק קערה לא עמוקה שאני שם בפנים מים מעורבים בקרח ושהקערה יכולה להכיל 4 כוסיות צייסר
  3. את הקפה אני מכין במיצוי אספרסו גבוהה לתוך כוסית צייסר ומכניס את הכוסית לתוך הקערה

דקה וחצי ויש לי קפה קר מדהים

כשממש אין לי סבלנות אני מכין לעצמי קפה מהמכונה ישר לתוך הכוס לונג בול שבתוכה אני זורק 5-6 קוביות קרח אספרסו כפול פעמיים במיצוי הכי גבוהה שניתן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.