קצת על בעליי האתר

אני שותה קפה מגיל 15, עד אז לא הרשו לי, לקפכייף, קפה עם בוקר לפני הבית ספר, זה היה משקה של מבוגרים, אני בעיקר הסתפקתי בשתית שוקולית. אני מדבר על שנות ה80 של המאה הקודמת.

הקפה הראשון שלי היה אצל חבר למדנו לבגרות בלשון בכיתה י, הוא הכין לי קפה רובאית קפה על בסיס של חלב, בדיוק כמו שאח שלו לימד אותו (האח בדיוק היה סמל ברובאית). כפית הריונית של קפה עלית עם חלב רגיל מהמקרר מעורבב עם שתי כפיות סוכר ושתי כפיות חלב. במשך דקה מערבבים את העיסה עד שהיא נמסה והופכת להיות חומה, מזכירה צבע אדמה שאחריי הגשם. אז מוסיפים חלב רתוח ויוצא קפה. הרגשנו גברים יושבים במרפסת עם קפה רובאית, לומדים מה ההבדל בין נושא לנשוא. הקפה עזר לנו להשאר ערים 🙂 

מאז קפה הרובאית למדתי להכין קפה שחור חזק, לפני שמירה, במהלך בט״ש , בטרק במזרח. בעבודה המועדפת באילת למדתי להכין כברמן קפה אספרסו, מקיאטו, קפה אולה. ושם ההתמכרות כבר היתה סופית.

כשעבדתי בהייטק למדתי להכין קפה במקינטה בהפסקות לפני הפגישות בתחילת יום העבודה. 

כשפתחתי את העסק שלי לקידום בדיגיטל הדבר הראשון שעשיתי היה לקנות מכונת קפה ״נספרסו״ היא היתה שמחה, וגם נחמה במשרד הקטן שלי. אבל אחרי תקופה הבנתי שבעצם היא משאירה לי טעם של אלומיניום, הקפסולות משאירות ארומה של אלומיניום, בסוף האספרסו. ואני צרכן של קפה בין 7 ל10 כוסות ביום. הייתי חייב להגר למכונת קפה, שמכינה קפה טרי. מכאן יצרתי כבר קשר עם החברה של קפה אדר וביחד יצרנו את הנוסחה הזו של קנית מכונה בתשלומים ללא נגיסה במסגרת האשראי של האנשים. ואספקה של פולים טריים ואיכותיים.

ככה כל אחד יכול להחזיק מכונה ופוליי קפה איכותיים בקלות. בבית בעסק בכל מקום.